Bir Sayfa Seçin

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Bacak boyu uzatma egzersizleri kolay ve etkili bir yöntemdir. Boy uzatmak isteyen pek çok insanın merak ettiği konu egzersizle boy uzatmak gerçekten mümkün mü? Bacak kaslarının uzayıp kısalabilen esnek bir yapısı vardır. Bu kasların boyunu artırarak bacak boyunu da uzatmak mümkün. Tabi bu egzersizler sadece bacak boyunu uzatmakla kalmaz bacakların estetik bir görünüm almasını da sağlar.

Hareketleri müzik eşliğinde yapmak önemli. Slow müzikleri bir kenara kaldırın. Pek çok spor salonunda da öyle değil midir? Çünkü mutluluk hormonunun salgılanması büyüme hormonunu da tetikler.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri Nelerdir?

Bacak boyu uzatma egzersizleri boy uzatma kitabının içinde detaylı şekilde yer alıyor. Bu kitaptan sadece 3 egzersizi uygulayarak birkaç hafta içinde kendinizdeki belirgin değişimi farkedin.

1) Ön Tekme Atmak

Tekme atmak bacak kaslarının esnemesini dolayısıyla da uzamasını sağlar. Tekme atarak kemiklerin üzerindeki baskının azalmasını ve kemiğin daha kolay uzamasını sağlarız. Bu egzersizin yapılışı oldukça kolay.

Harekete sağ bacağınızla başlayın. Bacağınızı kaldırın ve ayak topuğuyla ileriye doğru düz bir tekme atın. Hareketi 3 dakika boyunca tekrarlayın ve aynı işlemi sol bacağınıza da uygulayın. Hareketi yaparken hep tekmelemek istediğiniz birini ya da dertlerinizi hayal edin. Bu sayede hem psikolojik olarak rahatlatacak hem de eğleneceksiniz. J

2) İp Atlamak

İp atlamak bacak kaslarının uzamasını ve güçlenmesini sağladığı için bacak boyu uzatma egzersizleri içinde önemli bir yer tutar. Profesyonel basketbolcular, uzun atlayıcılar ve koşucular da ip atlama antremanı yapar. Her gün 10 dakika ip atlamak bacak boyunuzu uzatcaktır. Çocukken ip atlamak en sağlıklı oyunlardan biriydi anlayacağınız. Üstelik masrafsız. Herhangi bir spor mağazasından çok ucuz maliyete bir ip satın alabilirsiniz.

3) Zıplamak 

boy uzatma formülü kitabı okuZıplama hareketi etkisini en hızlı gösteren hareket olması sebebiyle en temel boy uzatma hareketidir. Zıpladıkça bacak kasları uzar, kıkırdaklar esner. Basketbolcuların uzun olmasının sebebi de sürekli zıplama egzersizi yapmalarıdır. Bu sebeple bu egzersizi oldukça fazla yapın. Peki nasıl zıplayacağız?

  • Kısa Mesafe Zıplama Hareketi:Bacaklar gergin pozisyonda 10 cm yükselerek hızlıca zıplayın. Mümkün olduğunca seri olmaya çalışın. 200 kere zıpladıktan sonra 3-4 dakika dinlenin ve uzun mesafe zıplama egzersizine geçin.
  • Uzun Mesafe Zıplama Hareketi:Bacakların maksimum zıplama potansiyelini kullanarak yerden ulaşabildiğiniz kadar yükseğe havada kalmaya çalışarak 30 kere zıplayın 3-4 dakika dinlenin.

Bu egzersizleri uygulayarak kısa bir süre içerisinde boyunuzu uzatabilirsiniz. Yeter ki denemeye devam edin… Detaylı bilgi için Boy Uzatma Formülü kitabını inceleyin.