Bir Sayfa Seçin

Boy Uzatmak İçin 3 Etkili Teknik

Boy uzatma yöntemleri içinde en işe yarar olanının hangisi olduğunu bu yazının sonunda öğreneceksin. Aslına bakarsan birkaç tane yöntemden bahsedeceğiz fakat aralarında bir tanesi diğerlerine göre çok daha etkili.

Amerikalıların şimdiye kadar boy uzatma konusunda yaptığı araştırmalar gösterdi ki boyun uzamasına etki eden 3 büyük faktör bulunuyor:

  1. Genetik
  2. Beslenme
  3. Egzersiz

Bu 3 faktör de ergenlik çağında boyunun ne kadar uzayacağını, uzun boylu olup olmayacağını belirliyor. Boy uzatma yöntemleri nelerdir konusuna girmeden önce boyu etkileyen bu faktörleri kısaca açıklamak istiyorum.

Genetik, Beslenme ve Egzersiz Faktörleri:

Genetiğin boy uzamasında büyük bir rolü vardır. Anneden gelen X kromozomu ile babadan gelen X ya da Y kromozomlarının içinde bulunan boy uzunluğu ile ilgili gende uzun boy şifresi bulunuyorsa büyük ihtimalle uzun olacaksınız. Kısa geni bulunuyorsa da kısa…

Fakat burada şöyle bir durum var. Bu genlerin içinde sizin maksimum erişebileceğiniz boy uzunluğu yazıyor. Diyelim ki sizin genlerinizde “boyunuz maksimum 1.75 olabilir” şifresi var. Bu sizin 1.75 olacağınız anlamına gelmiyor.

Çocukluk yıllarında yaptığınız yanlış beslenme, ağır çantalarla okula gidilmesi, spor yapılmaması, süt içilmemesi gibi etkenler boyunuzun 1.60-1.65 arasında takılı kalmasına neden oluyor. Yani yaptığınız yanlışlar yüzünden genetiğinizin maksimum sınırına ulaşamıyorsunuz.

Halbuki bu hataları yapmasaydınız belki de 1.75 olacaktınız. Genetiğin ve çevresel etkenlerin böyle bir etkisi var.

Çevresel etkenler de beslenme ve egzersiz oluyor. Aslında genetikle çevresel etkenler birbiriyle doğrudan bağlantılı. Bu nedenle kısa boylu olmanızın nedenini sadece ailenize atarak işin içinden sıyrılamazsınız. Sizin de bir sürü hatanız olduğu için boyunuz maksimum sınırına ulaşamadı.

Peki Genetiğimizin Maksimum Seviyesine Nasıl Ulaşırız?

Bunun en kolay yolu boy uzatma yöntemleri içinde en etkili olanını uygulamaktır. 3 tane yöntem var:

1) Sancılı Ameliyatlarla Boy Uzatma

2) İçinde Ne Olduğu Bilinmeyen Haplar Kullanarak Boy Uzatma

3) Boy Uzatma Egzersizleri İle Boy Uzatma (Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem bu.)

Boy uzatma egzersizlerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorsan Boy Uzatma Formülü Kitabını okumanı tavsiye ederim. Boy uzatma yöntemleri içinde en kısa sürede sonuç vereni uygulayarak 2 ayda 4-5 santim uzayabilirsin.

Kitabı İndirmek İçin Tıklayın: Boy Uzatma Formülü

boy uzatma formülü kitabıBenzer Konular:

Boy Uzatma Formülü Kitabı

Boy Uzatma Formülü Kitabı Pdf İndir

Boy Uzatma Formülü Pdf Kitabı